+ 48 732 627 627

Elektrostymulacja tkanki mięśniowej EMSlim

HOME  »  ZABIEGI  » EMSlim

Elektrostymulacja mięśni
z podgrzewaniem tkanek RF

Elektrostymulacja mięśni to termin, który wiele osób może kojarzyć. Jednak sporo z nich nie do końca rozumie, na czym dokładnie polega ten proces i w jakim celu jest on wykorzystywany w medycynie oraz innych obszarach.

Zastosowanie elektrostymulacji może się odbywać na różne sposoby i jest ona powszechnie używana od wielu lat. Jej podstawowe zastosowanie polega na wywoływaniu skurczów konkretnych mięśni, co z kolei stanowi jeden z bardzo ważnych elementów fizjoterapii stosowanej w przypadku schorzeń oraz zaburzeń mięśniowych czy rehabilitacji po różnego typu wypadkach.

Od lat popularne jest również wykorzystywanie elektrostymulacji mięśni do pobudzenia procesu spalania tkanki tłuszczowej. Opracowano specjalne urządzenia, które mogą stanowić idealne dopełnienie codziennego treningu, jednak bez konieczności wkładania nadmiernego wysiłku. Wśród nich należy wymienić zabieg EMSLIM, który wykonujemy w Kriomedica. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami na jego temat.

Zabieg oparty na dostarczaniu odpowiednio dopasowanych impulsów elektrycznych, dzięki którym w mięśniach powstają dodatkowe skurcze. Oprócz stymulacji tkanki mięśniowej spalana jest tkanka tłuszczowa, zabieg trwa 30 minut, a jedna sesja EMSlim daje efekt porównywalny z 30 000 brzuszków lub przysiadów.

EMS jest stosowana również w rehabilitacji jako sposób na zapobieganie atrofii mięśni u pacjentów o ograniczonych możliwościach ruchowych oraz w leczeniu przewlekłego bólu (na przykład kręgosłupa), redukcji napięć mięśniowych, jako element profilaktyki przeciwzakrzepowej po zabiegach chirurgicznych oraz podczas leczenia niektórych schorzeń układu krwionośnego związanych z lokalnym niedokrwieniem poszczególnych partii ciała.

Zabiegi EMS nie obciążają stawów, mogą być wykonywane dla osób w każdym wieku. Metoda wspomaga odchudzanie i rozbudowę mięśni, ale również jest nieocenioną pomocą w terapii łagodzenia bólu stawów i układu kostnego.

W Kriomedica Suwałki wykonywane są także zabiegi specjalną głowicą na mięśnie dna miednicy (Mięśnie Kegla), które znakomicie sprawdzają się przy problemach z nietrzymaniem moczu i przeciwdziałają chorobom prostaty w przypadku mężczyzn.

EMSLIM - efekty

Na efekty działania zabiegów EMSLIM nie trzeba czekać długo – są one bowiem widoczne już po kilku sesjach. Jak już zostało wspomniane, jego zastosowanie jest bardzo szerokie, a więc z wykorzystaniem go wiąże się równie dużo efektów działania. Wśród osób borykających się z różnymi problemami mięśniowymi i zdrowotnymi najbardziej zauważalnym rezultatem korzystania z EMSLIM jest ulga w bólu, którą przynosi. Natomiast dla osób zainteresowanych dbaniem o linię z użyciem tego rozwiązania efekty widoczne są w postaci smukłej, wyszczuplonej sylwetki.

W przypadku EMSLIM opinie osób, które już zdecydowały się na skorzystanie z tego zabiegu, są bardzo pozytywne. Użytkownicy chwalą jego działanie, bezinwazyjność oraz szybkość w uzyskiwaniu efektów.

Zainteresował Państwa zabieg z użyciem EMSLIM? W takim razie prosimy o kontakt. Podczas konsultacji ze specjalistką dowiedzą się Państwo wszystkich szczegółów na temat tego rozwiązania, a także uzyskają wyczerpujące odpowiedzi na wszelkie pytania, które są z nim związane.

EMS

ELEKTROSTYMULACJA TKANKI MIĘŚNIOWEJ (EMS)

Elektrostymulacja mięśni

EMSlim Neo Beauty Machine to maszyna, która w nieinwazyjny sposób spali nam tkankę tłuszczową jednocześnie budując i stymulują mięśnie. Jest to idealne rozwiązanie dla „leniuszków” czyli osób, które nie lubią ćwiczyć lub są zabiegane i nie mają na to czasu, a jednocześnie potrzebują chwili relaksu dla siebie. Idealnie sprawdzi się dla osób po kontuzjach jako początek drogi powrotnej do intensywnych ćwiczeń fizycznych. Naszą maszynę wyróżnia to, że posiada technologię RF, czyli funkcję nagrzewania tkanki tłuszczowej, która przyspiesza jeszcze jej spalanie. Dodatkowo Nasze urządzenie jest wyposażone w platformę, która służy do ćwiczeń mięśni dna miednicy u kobiet jak i u mężczyzn. Mięśnie dna miednicy są tematem ważnym gdyż dzięki nim zapobiega to nietrzymaniu moczu lub opuszczania się narządów rodnych u kobiet lub przeciwdziała chorobom prostaty w przypadku mężczyzn. Utrzymanie dobrej kondycji mięśni dna miednicy (mięśni Kegla) są gwarancją dobrego funkcjonowania układu moczowego, trawiennego i seksualnego.

SERIA ZABIEGOWA

W celu uzyskania satysfakcjonujących efektów, zaleca się wykonać 10-12 zabiegów.

TERAPIA ŁĄCZONA

Zabiegi elektrostymulacji EMS możemy również połączyć z kriolipolizą Cryo Angel, TC Cryo, CryoTshock, falą radiową RF oraz masażem podciśnieniowym VelaShape.