Krioterapia jest metodą leczenia, której istotą jest wykorzystywanie naturalnych reakcji obronnych organizmu w odpowiedzi na bardzo niskie temperatury. Działanie zimnem na skórę jest dla niej niezwykle korzystne, dlatego jest to metoda leczenia polecana osobom zmagającym się z wszelkimi problemami dermatologicznymi oraz chcącymi ograniczyć widoczność skutków starzenia się.
Do zabiegu krioterapii wykorzystuje się specjalne urządzenie, które wytwarza parę z ciekłego azotu posiadającą bardzo niską temperaturę. Działanie zimna na twarz przebiega w kilku etapach. W pierwszym z nich mięśnie i naczynia krwionośne się obkurczają, co powoduje wolniejszy przepływ krwi i przemianę materii. Następnie organizm zaczyna się bronić i rozszerza naczynia krwionośne, prowadząc tym samym do wzrostu przepływu krwi. Ta metoda leczenia poprawia krążenie krwi, dzięki czemu tkanki szybciej się regenerują. Zimno stosowane na skórę twarzy prowadzi do szeregu pozytywnych skutków.
Krioterapia twarzy – efekty
Działając zimnem na naskórek powodujemy zwiększenie produkcji głębokich warstw kolagenu, co powoduje przede wszystkim wygładzenie linii twarzy i znaczne zmniejszenie zmarszczek. Twarz po zabiegu krioterapii staje się rozjaśniona i promienna. Znikają z niej oznaki starzenia się i zmęczenia. Skóra jest widocznie odmłodzona, pory się zmniejszają a za sprawa zwiększonego mikrokrążenia naczyń krwionośnych, cera staje się zdecydowanie jędrniejsza i gładsza. Zabieg redukuje opuchliznę wokół oczu i rozjaśnia tzw. sińce pod oczami, redukuje także podwójny podbródek. Krioterapia poprawia wygląd szyi i dekoltu, czyli miejsc, o których często zapominamy przy naszej codziennej pielęgnacji, narażając je na szybsze starzenie się.
Zabieg jest skierowany także do osób posiadających skórę wrażliwą. Zamrażanie tzw. pajączków ciekłym azotem powoduje zmniejszenie ich widoczności. Krioterapia prowadzi także do redukcji rumienia na twarzy.
Krioterapia – zabiegi na twarz pokrytą trądzikiem
Trądzik na twarzy pojawia się w wieku młodzieńczym kiedy to nastolatki zmagają się z problemami hormonalnymi, ale nie tylko, walczą z nim także osoby dorosłe. Na dojrzałych twarzach jest on zwykle jeszcze bardziej problematyczny i trudniejszy do wyleczenia. Krioterapia na twarz będzie świetnym uzupełnieniem leczenia dermatologicznego. Działanie na trądzik niskimi temperaturami pomaga naskórkowi się łuszczyć i wyeliminować powstające na nim krostki i grudki. Łagodzi stany zapalne i ogranicza powstawanie nowych. Poza tym pomoże wyeliminować powstałe przebarwienia i blizny potrądzikowe.
Krioterapia twarzy – jak się przygotować do zabiegu?
Krioterapia jest bardzo korzystnym zabiegiem, jednak aby przebiegł on prawidłowo i przyniósł jak najlepsze efekty należy się do niego odpowiednio przygotować. Na twarzy nie powinna znajdować się żadna biżuteria, gdyż działanie takim zimnem na metale może prowadzić do powstawania nieprzyjemnych odmrożeń. Bezpośrednio przed zabiegiem nie powinno się myć twarzy, nie mogą się na niej znajdować także żadne olejki, kremy czy inne produkty kosmetyczne. Skóra twarzy przed zabiegiem powinna zostać dokładnie osuszona. W przypadku przeprowadzeniu zabiegu w okolicach szyi i dekoltu powinno się pamiętać o ubiorze, który umożliwi lekarzowi przeprowadzającemu krioterapię wygodny i odpowiedni dostęp do miejsc, które zostaną poddane temu zabiegowi.
Krioterapia twarzy – cena
Skóra na twarzy bardzo silnie reaguje na niskie temperatury. Krioterapia jest zabiegiem, który przynosi natychmiastowe efekty a jego cena jest bardzo atrakcyjna, dlatego jest tak chętnie wybierana przez kobiety i mężczyzn pragnących odpowiednio zadbać o swoją skórę na twarzy. Osobom pragnącym zachować efekty krioterapii jak najdłużej i jednocześnie zaoszczędzić zaleca się skorzystanie z dostępnych na naszej stronie pakietów zabiegu krioterapii.
Krioterapia na twarz – opinie
Liczne opinie zadowolonych pacjentów potwierdzają, że zabieg krioterapii na twarz przebiega bezboleśnie a efekty widoczne są już tuż po nim. Dostrzegają oni jego pozytywne działanie polegające na wygładzeniu, znacznym ujędrnieniu i napięciu skóry, ograniczeniu powstawania zmian trądzikowych czy redukcji podwójnego podbródka.